قوانین و شرایط شرکت 
 

هر ارگان، سازمان و یا شرکتی می بایست دارای شرایط و قوانینی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین تجارت الکترونیک باشد که فعالیت های خود را در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده به انجام برساند. شرکت کمیران نیز از این حیث، جدا نبوده و در مقابل کاربر (شخصی که با ثبت اطلاعات کاربری خود اقدام به ثبت سفارش و یا استفاده از مطالب و خدمات کمیران نموده است) نیز موظف به رعایت قوانین مربوطه می باشد.

اگر ثبت سفارش و یا هر درخواست دیگری در ساعات کاری با موفقیت انجام شود، سامانه ی 2ساعته ی کمیران به درخواست و یا سفارش ثبت شده رسیدگی خواهد کرد؛ در غیر اینصورت حداکثر تا 72ساعت جهت بررسی سفارش یا درخواست مورد نظر، با کاربر تماس گرفته خواهد شد.

بیمه ی کمیران این اطمینان خاطر را به کاربران می دهد که کالای شما تا به دستتان برسد در صحت و سلامت کامل بوده و در غیر این صورت، پس از بررسی کارشناسان برای عاری بودن وضعیت کالا از شرایطی مانند ضربه خوردن شدید، تماس با آب و باز شدن دستگاه که کالا را از گارانتی خارج می کنند و همچنین پس از تائید شرکت های حمل و نقل معتبر در مواردی که اتفاق های مذکور توسط نیروی تحویل دهنده اتفاق افتاده باشد، شرکت تمام مبلغ را به حساب کاربر برگردانده و یا کالای جایگزین را مجدد برای کاربر ارسال خواهد کرد؛ گفتنی است بیمه ی کمیران در این بخش تا اطلاع رسانی 5 روزه ی کاربر از موارد احتمالی به واحد خدمات پس از فروش شرکت، متعهد بوده و پاسخگوی کاربران خواهد بود. (قابل ذکر است با توجه به شرایط، ممکن است هزینه بیمه ی کمیران و ارسال کالا به صورت جداگانه احتساب گردد و در مرحله ی صورتحساب، به کاربر اعلام گردد؛ در غیر اینصورت کلیه خدمات در این بخش رایگان می باشد.)

در سایت کمیران گروه های مختلفی از جمله میهمانان، کاربران، همکاران و کارشناسان می توانند هم به طور عمومی و هم اختصاصی به بحث و گفتگو بپردازند که گفتنی است افراد با تائید آگاهی از شرایط و قوانین، تشکیل گروه داده و یا به یک گروه خاص ورود خواهد کرد. کاربران پس از ثبت نظرات خود، می بایست منتظر تائید مدیر سایت شوند تا نظرهایی با رعایت قوانین و موازین اسلامی در سایت به نمایش در آیند.